Filtration control panel Hayward H-POWER-230 V, 14 A (Timer, Diff)
Rating:
0% of 100
0
0  Reviews
Add new review
Quick purchase in 1 click
1 piece left.
SKU
21733
  • Electrical parameters: 230V/50-60Hz
Characteristic
More Information
Article HPOW230D
Safety data Download
Downloadable materials
Additional information
  • Pump output: 14 A
  • Maximum terminal cross-section: 4mm² (power) / 2.5mm² (control)
  • Auxiliary relay: free contact 250V / 5A max.
  • Overload protection: 20% above the calibrated current
  • Protection: IP65
  • LED indicators: pump, alarm, filter programs, auxiliary output, time
  • LED display: 4-digit
  • Temperature range: -10...+ 55ºC
Equipment
  • Hayward H-POWER-230 V control panel
  • Instructions
Manufacturer Hayward
Packed weight, kg 2.0
Country of Manufacture Spain
Product warranty 12 months
Reviews users (0)
Write Your Own Review