LED spotlight Aquajoy PAR56 HJ-FN-PC285-FN1 144LED 18 W RGB
Rating:
0% of 100
0
0  Reviews
Add new review
Lighting mode
Power
Lighting mode
Power
Quick purchase in 1 click
Ready to delivery
SKU
41999
  • Diameter: 285 mm
  • Number of LEDs: 144 pcs
  • Power consumption: 18 W
  • Color range: RGB
Characteristic
More Information
Type of walls Concrete, Liner
Safety data Download
Article HJ-FN-PC285-FN1-18W-RGB
Type of equipment LED spotlight
Luminous flux, Lm 936
Number of diodes, pcs 144
Tension 18 W
Installation type Built-in/wall-mounted
Cable length, m 2.5
Protection class IP68
Additional information
  • Housing material: polycarbonate
  • Lens material: polycarbonate
  • Input voltage: 12V/24V (AC/DC)
  • Beam angle: 120°
  • Lighting area: 15-20 m²
Packed weight, kg 1.3
Manufacturer Aquajoy
Product warranty 24 months
Reviews users (0)
Write Your Own Review