Pump Aquaviva LX SCA100-80-160/11T (380 V, 158 m3/h, 15 НР)
Rating:
0% of 100
0
0  Reviews
Add new review
Product is available upon request.
After ordering, our manager will contact you to clarify details and delivery time.
In Preorder
SKU
22950
  • Capacity: 158 m³/h
  • Power: 11 kW
Characteristic
More Information
Article SCA100-80-160/11T
Safety data Download
Purpose Public pools
For salt water No
Presence of a prefilter Yes
Variable speed No
Number of phases 3 (380-400 V)
Maximum volume of the serviced pool, l 632 000
Productivity, m³/h (at h) 158 at 20 m
Useful power, l.s. 15
Power, kW 11
Additional information
  • Body: stainless steel
  • Motor: stainless steel
  • Max. water temperature: 100°C
  • Recommended medium temperature: up to +50°C
  • Protection class: IP55
  • Insulation class: F
  • Thermal protection class: TI.USA
  • Electrical specifications: 380V/50Hz
  • Current: 21.2 A
Packed weight, kg 70.0
Size 1184х363х487 mm
Manufacturer Aquaviva
Reviews users (0)
Write Your Own Review